Портал Українського Націоналіста

Вівторок, 14 липня 2020

Немаємо і тіні сумніву,що пам'ятник Небесній Сотні в Івано-Франківську має бути в самому центрі міста на Вічевому Майдані. Тут відбувалися перші велелюдні рухівські мітинги в часи виборювання Незалежності. Тут починався Франківський Євромайдан в 2013 році. Тут протягом останніх десятиріч планувалося побудувати пам'ятник Тарасу Шевченку,згодом говорилося про пам'ятник Степану Бандері до його 100- річчя.

Однак місце пам'ятників Національним Провідникам і Героям зайняв збудований за часім керівництва містом Шкутяком і Ониськівим музичний фонтан. Згодом величезний екран-табло, будка з хот-догами. Літні майданчики-пивнушки та машинки на яких катають дітлахів і які віддавлюють ноги перехожим. Тому Вічевий Майдан треба від всього цього почистити та збудувати тут пам'ятник Небесній Сотні. І цей пам'ятник щоденно нагадуватиме і владі, і громаді, якою ціною далася нам воля, незалежність і визволення від банди донецького зека.

Кілька слів також про площу перед адмінбудинком (білим домом) на вул. Грушевського, 21. В 2010 році в Центральному народному домі за благословення нині покійного владики Софрона Мудрого і під головуванням мера міста Віктора Анушкевичуса відбулися громадські слухання, які постановили спорудити на плрщі перед будинком ОДА пам'ятник Великому Кобзареві Тарасу Шевченку. Однак згодом виявилося, що пам'ятник Шевченку подарований місту скульптором з діаспори Лео Молом не підходить до великої площі перед будівлею ОДА і його встановили в Парку Шевченка.

Проте, згодом був представлений проет пам'ятника Шевченку авторства скульптора Довбенюка.Великий і величний гідний площі біля головної адмінбудівлі. Міні-копія цього пам'ятника навіть виставлялася в міськвиконкомі біля приймальної мера. Та виявилося,що такий пам'ятник дуже дорого коштує, а грошей нема. В 2010-11 роках мова йшла, щось про десять мільйонів гривень. Якби сто найбагатших людей Прикарпаття тоді «скинулися» на пам'ятник Кобзареві то він був би біля адмінбудівлі. Але жлобство перемогло пошану до Тараса Шевченка.

Івано-Франківськ залишається чи не єдиним обласним центром України де, приміром, як у Львові немає гідного пам'ятника Великому Кобзареві. Бо ті два, що є в Парку Шевченка гідними годі назвати. Проте думаємо, що нова влада в новій Україні зможе це питання вирішити. Тому розмірковуючи над питанням пам'ятників Небесній Сотні та Кобзареві хочемо вчергове привернути увагу Франківської (і не лише Франківської, а й всеукраїнської) громади до того чи гідно місто, що носить ім'я Івана Франка шанує давню та новітню українську історію та її творців.