Портал Українського Націоналіста

Субота, 26 вересня 2020

Українська Головна Визвольна Рада — головний координуючий орган українського національно-визвольного руху створена в липні 1944 року на установчому зборі біля містечка Сприня Самбірського району Львівщини відіграла консолідуючу та об'єднуючу роль в протибольшевицькому визвольному русі.

Її Президентом був відомий діяч доби Центральної Ради УНР Кирило Осьмак, а Генеральним Секретарем Голова Проводу ОУН на Рідних Землях і Головнокомандувач УПА Роман Шухевич. Підтримав створення УГВР і Степан Бандера, а члени Проводу ОУН обіймали керівні посади в УГВР.

Планується виготовити велике червоно-чорне полотнище з оригінальними портретами Кирила Осьмака і Романа Шухевича та Гербом УГВР. Освячено штандарт буде на Покрову.

Ініціатором цього патріотичного почину є Почесний Голова ОУН, 88-річний ветеран ОУН і УПА Ілля Сливінський, а меценатом — Народний депутат України Олександр Шевченко. Політична платформа УГВР на єдність і соборність українських національно-патріотичних сил, спільність думок і вчинків державницьких сил в наш час актуальні, як ніколи!