Портал Українського Націоналіста

П'ятниця, 07 серпня 2020

Кум Володимира Путіна і лідер партії ОП – “За життя” Віктор Медведчук співпрацював з радянськими спецслужбами і, можливо, був агентом КДБ. Про це в інтерв’ю сказав журналіст і історик Вахтанг Кіпіані, передають Патріоти України.

За його словами, на сьогоднішній день існує безліч публікацій, що свідчать про те, що Медведчук мав зв’язки з КДБ, при цьому вони були оскаржені в судовому порядку. У них стверджується, що Медведчук-агент мав псевдонім Соколовський.

“Немає стовідсоткових фактів, що свідчать про те, що Медведчук був штатним агентом Комітету державної безпеки СРСР. Те, що він співпрацював і рухався як адвокат у напрямку, заданому КДБ, – це безумовно”, – сказав історик.

Кіпіані також нагадав, що батько Медведчука був членом ОУН і в радянські часи був засуджений за “зраду батьківщини”.

“І ось син такої людини вступає не в якийсь провінційний Сиктивкарський інститут, а в Київський державний університет. На юридичний факультет, який готував прокурорів, адвокатів, слідчих – систему”, – додав він.

Журналіст також нагадав, що в студентські роки Медведчук побив людину і потрапив у СІЗО, однак після того, що сталося, його поновили у виші, який він, згодом, благополучно закінчив. Кіпіані також прокоментував те, що рік тому в галузевому архіві СБУ говорили, що документів щодо Медведчука немає, однак додали, що деякі документи були знищені в радянський час:

“Якщо він був агентом, то більша частина документів була або знищена, або вивезена в Москву на початку 90-х років. А якщо вони з якихось причин залишилися лежати в Києві, то я впевнений, що Медведчук, коли був главою Адміністрації президента, забрав їх, і тримає або в сейфі, або під подушкою, або знищив. Тобто, шанси, що ми знайдемо його справу, дорівнюють нулю”, – резюмував він.

джерело

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020