Портал Українського Націоналіста

П'ятниця, 07 серпня 2020

Видавництво Vivat отримало позов від скандального політика Віктора Медведчука через публікацію книги Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР”.

Відповідачами за позовом є автор книги Вахтанг Кіпіані, видавництво та типографія “Юнісофт”, яка друкувала книгу. Як йдеться у заяві видавництва, «суть позову зводиться до того, щоб вилучити з продажу — по суті, заборонити поширення книги в будь-якій формі й на будь-якій території.

Згідно заяві позивача, книга містить нібито недостовірну, на думку позивача, інформацію». «Текст не містить ненормативної лексики або будь-яких речей, які зазіхають на норми моралі, суспільні цінності або публічний порядок, а також інших речей, заборонених українським законодавством… У зв’язку з цим, я вважаю даний позов спробою прямого тиску на свободу слова в Україні. Цей процес буде важливим прецедентом для всього книговидавничої бізнесу нашої країни та й свободи слова в країні в цілому.

Не забуваємо також, що Вахтанг Кіпіані – не просто автор, а журналіст», — прокоментувала генеральна директорка видавництва Юлія Орлова.

«Безумовно, ми готуємося до суду і сподіваємося на справедливе рішення», — додала вона.

Тим часом автор книги Вахтанг Кіпіані повідомив у соцмережі:” “Майже 300 книг “Справа Василя Стуса” сьогодні відправив новою поштою читачам. Друзі, наберіться терпіння. Дехто купує 2, 4, 6, 10 і навіть 20 примірників. Схоже, Медведчук програв ще до суду.” Перше слухання справи відбудеться 2 жовтня 2019 року в Дарницькому суді міста Києва. Нагадаємо, що 13 травня 1980 року проти Василя Стуса порушили кримінальну справу за виготовлення і розповсюдження “ворожої літератури, що порочить радянський державний і суспільний лад” СРСР.

Обвинуваченому проти його волі надали громадського адвоката Віктора Медведчука. Стус намагався відмовитися від нього, заявивши, що другий прокурор йому не потрібен. Однак Віктор Медведчук тоді прийняв сторону звинувачення. Lviv.news

Джерело: https://syla.news/

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020