Портал Українського Націоналіста

Вівторок, 20 квітня 2021

Багато років у самому серці міста Івано-Франківська занепадала будівля з величною готельною історією. За часи Радянської влади колишній респектабельний готель перетворився на низькосортний заклад з туалетами в коридорах.

Колись розкішний готель Австрія з усіма зручностями в просторих номерах став совдепівською комуналкою. Весь номерний фонд був перекраяний на вузькі комірки, ліквідовані туалети. Одна душова кабіна та одна вбиральня обслуговували цілий поверх. В той час стояло завдання – запакувати в готель якомога більше відвідувачів. Питання комфорту не бралось до уваги взагалі.

Більше 40 років не проводилось жодної реконструкції будівлі. Дерев’яні перекриття перегнили, стали аварійними і небезпечними для перебування гостей, тепло та каналізаційні комунікації проржавіли вщент, усі стоки та нечистоти концентрувалися в підвалах готелю, розносили важкі запахи, тому заклад був зачинений, як аварійна споруда.

У процесі обстежень технічного стану будівлі нові власники встановили, що несучі дерев’яні перекриття споруди знаходяться в аварійно-небезпечному стані, втратили здатність утримувати конструкцію в цілому, що загрожувало повному руйнуванню готелю та прилеглих будинків.

Хто не ризикує…

Аварійний стан будинку, який на перший погляд здавався цілком міцненьким шокував нас. Ми прийняли рішення виставити будівлю на продаж.

7 років продовжувались оглядини будівлі потенційними покупцями. Бажаючі були, але прорахувавши необхідні інвестиції у відновлення споруди (а це була наша умова), так і не наважились ризикнути.

Більше часу на очікування не було – почали відпадати шматки балкону, повністю зруйнувався дах, а це несло загрозу життю мешканців.

Терміново було прийняте рішення щодо укріплення перекриттів, балконів та конструкцій даху відповідно до проектно-кошторисної документації.

Одночасно почали роботи по очищенню затоплених нечистотами підвалів не лише готелю, а й цілого будинку.

Космічний корабель в історичному готелі

З рішенням взяти на себе реновацію споруди з’явилась візія –

“Віддаючи повагу багатству минулого та черпаючи натхнення в його історії, створити сучасний портал в майбутнє міста”.

При формуванні нового бачення готелю було залучено найкращих архітекторів, відомих художників, дизайнерів та спеціалістів сфери послуг України. Це Богдан Гой, Петро Глухий, Сергій Губарь, Сергій Полуботько, Роман Бончук та багато інших. Команда черпала натхнення в архітектурній спадщині центру Відня та Будапешту, реставрованій по-сучасному.

Goldenes Quartier, Wien. Реновація 2010-2015.

Проводились опитування біля готелю, збирались побажання і поради мешканців вулиці. Так з’явились підказки мешканців вулиці підсвітити таємничі медальйони, відновити вежу-Бельведер з годинниками, посадити багато квітів на балконах, зробити панорамні вікна на поверхах і т.д.

Але перш за все споруда є готелем!

Тому, реновація мала бути вставлена в сценарій використання приміщення. Враховані всі процеси всередині нього згідно викликам часу- найновішим технологіям, техніці безпеки, діджиталізації 21 століття. Дахові приміщення пристосовані для необхідних сучасному готелю комунікацій та котельні.

Хол є візитівкою будь-якого респектабельного готелю, група туристів з величезними валізами має вільно розміститися в його приміщенні, а не вишикуватись чергою перед входом. У холі сучасного готелю, крім рецепції, повинен бути простір для пересування одночасно 50-ти гостей, лобі-бар для зручності очікування та зустрічей, туалетні кімнати, в тому числі для людей з обмеженими можливостями.

Відкрити кімнату мобільним пристроєм, налаштувати температуру номеру сидячі в барі, випити каву на даху з виглядом на місто, піднявшись на нього швидкісними панорамними ліфтами – це вимоги часу і вимоги до готелів, які претендують на відповідну зірковість.

Гість оновленого готелю має відчути максимум комфорту і безпеки в історичній будівлі – це наша головна мета!

Історична цінність об’єкту повинна читатись в оздобленні приміщень, декорі, аксесуарах та творах мистецтва.

Хол готелю з панорамними вікнами дає можливість розширити просторову уяву відвідувачам, подарувати новий досвід сприйняття міста. Стерти перешкоди між будівлею та вируючим життям вулиць.

У холі планується галерея сучасного мистецтва, яка буде доповнюватись експонатами давніх епох життя міста.

До речі, для усіх бажаючих прийняти участь готель проводить арт-конкурс.

Картина Ореста Костіва для арт-проекту готелю Дністер. Станісавська Мона ліза.

Чи залишаться Чанахи?

Колись в готелі проживав кінорежисер Сергій Параджанов, згідно з існуючою легендою саме він запропонував і навчив готувати цю смачну страву. Звісно, кафе “Чанахи” не буде мати того вигляду, що раніше, хто пам’ятає. Воно стане сучасним, цікавим і привабливим, але страва чанахи обов’язково буде подаватися у закладі, адже це частинка історії і наших юнацьких спогадів.

Про смаки сперечаються

Завжди при будь якій реконструкції виникають дискусії. Адже, про смаки сперечаються і сперечалися на протязі усієї історії людства. Згадайте лише будівництво Ейфелевої вежі та галас навколо цього. Ми толерантні до критики, якщо вона не переступає меж брутального хамства, не переходить на особистості, шантаж та погрози. Втім, хто нічого не робить, того і не критикують.

Підтримка громади та щире захоплення готелем нас надихає. Але…

Звісно є ті, які любими шляхами – скандалами, провокаціями, підбурюваннями та іншими нецивілізованими методами прагнуть нас принизити, а собі на цьому здобути публічність.

Двічі намагались організувати підпал, закликали через соцмережі до биття вікон, пробивали захисні будівельні конструкції, вдирались у приміщення через вікна.

Юридичний відділ разом з представниками відповідних служб дані випадки ретельно фіксує та аналізує.

Соціальна місія

Ми впевнені, що відкриття 5* готелю з давньою історією в центрі міста не тільки стане привабливою окрасою обласного центру, а й сприятиме розвитку малого і середнього бізнесу. Після відкриття заплановано створення понад 100 нових кваліфікованих робочих місць з високим рівнем заробітної плати. Молоді та досвідчені фахівці із знанням іноземних мов зможуть реалізувати себе у рідному місті, розвивати сферу послуг у себе на Батьківщині – це наша соціальна відповідальність.

Оновлений готель в центрі міста стане важливим туристичним об’єктом, що поєднає в собі сучасні технології та культурну спадщину Івано-Франківська, а жителі та туристи будуть пишатися цим.

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020