Портал Українського Націоналіста

Неділя, 27 вересня 2020

Славна дата 1-го листопада, або як кажуть День Листопадового Зриву, ознаменовує початок творення Української Держави на Західноукраїнсь­ких Землях доби визвольних змагань Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки — УНР і ЗУНР.

Саме Січові Стрільці на чолі з уроженцем села Медуха Галицького району Івано-Франківщини, сотником Дмитром Вітовським першими підняли на Львівській ратуші синьо-жовтий прапор, вони стали оборонцями ЗУНР від польської навали. А Дмитро Вітовський — міністром оборони ЗУНР.

Феномен творення ЗУНР полягає у тому, що саме Галичани, наші з Вами земляки, були та й сьогодні залишаються головною силою національного державотворення.

Слід зауважити, що після програшу визвольних змагань УНР і ЗУНР, україн­ські військовики, Січові Стрільці на чолі з полковником Євгеном Коновальцем створили Українську Військову Організацію (УВО), яка стала осердям народженої 1929 року легендарної і нескореної Організації Українських Націоналістів (ОУН), яка золотими сторінками вписала в історію України безкомпромісну боротьбу проти всіх окупантів і поневолювачів України. Ця ОУН і сьогодні активно діє, становить головний бойовий авангард Украї­нської Нації та є на сторожі національної ідеї та національного державо­творення.

Неодноразово, буваючи на малій батьківщині сотника Дмитра Вітовського в селі Медуха Галицького району, покладаючи квіти до його пам’ятника, спілкуючись із односельцями цього Великого Українця, без перебільшення можу сказати, що його служіння Українській Нації гідне наслідуванню сучасними націоналістами, а його завзяття, чин і відвага — наш дороговказ в розбудові справді української України.

Тому, вклонімося пам’яті Героїв ЗУНР та повсякденною працею та всім своїм життям продовжуймо їх справу!

Слава Українським Січовим Стрільцям! Слава Україні!

Віталій Цапович, Голова Проводу ОУН

Віталій Цапович біля памятника Дмитру Вітовському в с. Медуха

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020