Портал Українського Націоналіста

Вівторок, 14 липня 2020

20 травня середовище ОУН і Нескореної Нації відзначило 88-річчя Почесного Голови ОУН Іллі Сливінського. Людини-легенди.

Життєвий шлях пана Іллі — це життєвий шлях нашої рідної України. Боротьба, збройний опір окупанту, муки і страждання у московській катівні, дивний порятунок, підпільне життя, активна участь у відродженні України.

Ілля Сливінський — дванадцята дитина в сім'ї Юрія Сливінського. Пятеро братів його на командних посадах в УПА віддали життя за волю України. Сам Ілля Юркович свого часу за участь в підпіллі ОУН був схоплений НКВДистами катований і розстріляний. Куля пройшля у верхній частині голови лише зачепивши її. Вороги думали, що вбили Героя. Залишили тіло серед гори вбитих повстанців. Ілля Сливінський Божим Провидінням вибрався з страшного місця та вижив...

З початком нового етапу боротьби за Незалежність України в 1990 році стає членом Народного Руху, в 1993 році разом з Іваном Кандибою відроджує ОУН. В 2007 році відкриває в селі Микитинці де зараз мешкає перший на території Івано-Франківської міської ради памятник Герою України Степану Бандері. В 2010-11 роках біля Микитинецької школи за ініціативи пана Іллі постає погруддя Лесі Українки та скульптура Ангела Охоронця. Всі масові заходи в Івано-Франківській області, включно з революційним Майданом не обходяться без цього сивочолого бандерівця.

Але роки випробуваннь беруть своє. Минулого року пан Ілля почав втрачати зір. Загострилася гіпертонія від переживаннь подій Майдану. Влада,яка у Франківську позиціонує себе, як патріотична (насправді "злодійські Анчоуси" і хабарники ВОС) сказали що грошей нема і допомоги не буде. Нагадаємо, що так без допомоги помер пан Кравчук з Франківська, який пожертвував під час Майдану зібрані на власний похорон десять тисяч гривень. І ніхто з депутатів міської ради "мєсних тягнибаксів" не компенсував йому ті гроші і не організував лікування.

Та на допомогу Іллі Сливінському прийшов Олександр Шевченко. Оплатив операцію на очі, забезпечив потрібні дороговартісні ліки. Ілля Сливінський знову встав в стрій націоналістів. 1січня 2015 року поклав квіти до всіх пам'ятників та барельєфів Степану Бандері в Івано-Франківську. А оце днями — на літнього Миколая з численною делегацією відвідав родинне село Шухевичів Тишківці. Віддав шану Головнокомандувачу УПА, Герою України Роману Шухевичу. Взяв участь у відкритті символічного Хреста Памяті. Разом з паном Іллею завжди його побратим 90-річний ветеран Дивізії Галичина Павло Лаврук.

На 88-річчя приїхав до Микитинців вітати пана Іллю і Голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук. Це позитивний сигнал. Чимало помічних і вартісних ліків передав Олександр Шевченко і телефоном із зали ВР привітав іменинника. А Голова Головного Проводу ОУН Віталій Цапович презентував своєму побратиму символічну Булаву — символ національного проводу, відваги, мудрості та мужності.

В чому феномен Іллі Сливінського запитаєте ви? А все просто. Любити безкорисливо свою Україну і рідний народ. Вірити в Бога та робити добро людям. А люди, ті котрі люди, а не "людиска" все це оцінять. Оцінить це і Україна памятаючи пана Іллю, що живе її болями та прагненням до волі. А ми повинні памятати і дбати про таких людей і рівнятися на них. Бо поки є такі люди та їх нащадки є й Україна.

Інформаційна служба ОУН

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020