Портал Українського Націоналіста

Субота, 16 січня 2021

Івано-Франківська обласна організація «Комітету Виборців України» провела моніторинг ведення кампанії місцевими організаціями партій до початку виборчого процесу. 

Як повідомляють у КВУ, досліджувалася рекламна продукція – інформаційні матеріали, присутність наметів, інформації на біл-бордах, зустрічі представників політичних партій з виборцями, проведення прес-конференцій і так далі. Тобто інформація, яка не містить агітації, але носить ознаки тієї чи іншої політ сили, передає Фіртка.

Абсолютним лідером в Івано-Франківську, за словами голови КВУ в області Максима Лисюка, є ВО «Свобода». За підрахунками активістів КВУ, комерційна вартість «свободівської» інформації станом на початок вересня становить 1 млн. 673 тис.

Далі йдуть Олександр Шевченко. Але він витрати витратив на інформацію в 10 разів меншу суму - 162 тис. грн., УКРОП - 156 тис. грн., Ігор Насалик - 97 тис. грн., "Народний Контроль" – 89 тис. грн., «ВОЛЯ» - 83 тис. грн., «Самопоміч» - 56 тис.грн., «Наш край» - 37 тис. грн., «Відродження» - 8 тис.грн.

«Це приблизні цифри і, можливо, вартість є вищою. Ми не враховували вартість інформаційних буклетів, єврофлаєрів, на яких відсутній тираж. Але ми можемо судити у яких масштабах вона роздавалася. Також, ця цифра не враховує телевізійні ефіри», - зауважив Максим лисюк.

До речі, за словами активістів, згідно їхніх спостережень лідерами по телеефірах на місцевому телебаченні є все та ж ВО «Свобода», а також «Народний контроль».

«Протягом останніх трьох місяців спостерігалася системна присутність представників ВО "Свобода" та "Народний контроль" в телеефірному просторі. Телепередачі за участі представників ВО "Свобода" виходили в ефір як мінімум тричі на тиждень на 2-х телеканалах. "Народний контроль" - щоденно по буднях. Усі інші згадувалися ситуативно – у новинах», - резюмували у КВУ.

Як відомо вартість рекламного часу, особливо в вечірній прайм-тайм є дуже високим.

До слова, вартість одного рекламного набору, за дослідженнями КВУ, складає не менше 1 грн. (газета, буклет, дорхенгер). І це без урахування доставки. 

А таких матеріалів з символікою ВО "Свобода" у період до початку виборчого процесу активісти нарахували не менше 1 млн.примірників, з символікою "Батьківщини" - 120 тис. примірників, "Солідарності" - не менше 100 тис. примірників, газети "Столиця карпат" має сумарний тираж не менше 65 тис. примірників, матеіралів з символікою "УКРОПу" - 31 тис. примірників, "Народного Контролю" - не менше 18 тис. примірників.

В інернеті ж згадувалися експертні оцінки щодо витрат "СВободи" на піар з початку року на суму від 5 до 10 мільйонів гривень, що виглядає ближчим до істини. Проте, КВУ брала до відома лише документально підтверджені видатки.

Риторичне запитання - звідки гроші?))

За матеріалами http://firtka.if.ua

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020