Портал Українського Націоналіста

Вівторок, 11 серпня 2020

Свято Покрови — Свято створення легендарної Української Повстанської Армії ми звично святкуємо мітингами і маніфестаціями, покладанням вінків до монументів полеглим Героям.

Але інколи обділяємо увагою, як поодиноких живих ветеранів УПА та членів ОУН часів Степана Бандери та й тих людей хто в 1989-91 роках виводив наших краян на перші велелюдні мітинги, відкривав перші пам'ятники Герою України Степану Бандері біля його отчого порогу в Старому Угриневі Калуського району (ці люди для калуської влади — закляті вороги!).

Хоча Верховна Рада формально визнала УПА (Дивізія "Галичина" — не визнана!) воякам УПА, яким нині під 90 і за 90 років належної допомоги, окрім добродійників, майже ніхто не надає. Не вийняток і найстарший на території Івано-Франківської міської ради ветеран УПА та заприсяжений член ОУН часів Степана Бандери, а нині Почесний Голова ОУН Ілля Сливінський. Його одинадцять родичів загинуло в лавах УПА. Самого Іллю Юрковича на допитах в НКВД забили мало не до смерті та повели на розстріл. Та куля лише важко ранила Героя. Небайдужі українці витягли його з того світу.

За часів СССР він проживав на документах іншої людини. Тільки з проголошенням Незалежності легалізувався. Став одим з перших членів Руху на Івано-Франківщини. В 1993 році разом з Іваном Кандибою легалізує та реєструє в Мін'юсті ОУН.

24 серпня 2007 року відкриває в рідних Микитинцях перший на території Івано-Франківської міської ради пам'ятник Герою України Степану Бандері. За це протягом восьми місяців 2015 року міські чиновники Івано-Франківська, які люблять піаритися біля пам'ятників Степану Бандері, надсилають п'ять разів відмови Проводу ОУН в проханні допомогти Іллі Сливінському ліками. Такі вони "незаплямовані Клюєвим Анчоуси".

Але добродійники та обласна влада Прикарпаття часто допомагають Іллі Юрковичу. Однак останнім часом його здоров'я похитнулося. Двадцять днів провів в лікарні. Все згадує Музей Небесної Сотні в Івано-Франківську на відкриття, якого прийшов з останніх сил та наймолодшого з Небесної Сотні — Романа Гурика. Каже пан Ілля Роман нагадує йому рідного брата — надрайонного провідника ОУН Тисминецького району "Скубу", що як і Роман Гурик загинув за Україну в дуже молодому віці.

Тому керівництво ОУН вирішило головні святкування Дня УПА провести в родинній оселі Іллі Сливінського,так як його стан здоров'я недозволяє далеких виїздів. Сюди прибудуть всі ті хто шанує живих сподвижників Бандери і Шухевича та сам є таким.

Тут вперше буде розвернуто Бойовий Пропор УГВР — Української Головної Визвольної Ради,виготовлений згідно тієї копії,що надала українська діаспора. Ввечері 14 жовтня прапор буде освячено за участі Проводу ОУН в Старому Угринові. Саме УГВР є символом консолідації націоналістів в боротьбі з окупантами і ворогами України.

ОУН свято вірить, що безсмертний чин її Провідників Коновальця і Бандери, Головнокомандувача УПА Шухевича, Президента УГВР Осьмака буде продовжений. А сивочолий 88-річний ОУНівець Ілля Сливінський передасть естафету державницької та національно-визвольної боротьби новій генерації бандерівців. Бо наша українська справа невмируща. Як невмируща і одвічна наша Рідна Україна!

Шануймося українці та обираймо до влади найкращих поміж себе, патріотів конкретних справ, не перешиванців чи колишніх регіоналів, а тих хто і словом, і ділом відстоює національну ідею.

З цим переможемо! Слава Україні!

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020