Портал Українського Націоналіста

Середа, 30 вересня 2020

«Головні сили майдану були націоналісти, русофоби і антисеміти» — ці слова Президента Росії, що пролунали у зверненні до свого народу, нині є для більшості росіян загальними синонімами до поняття «бандерівець». Набирає популярність «лайка» яка все частіше звучить на російських телеканалах і мелькає на газетних шпальтах з загрозливим і лякаючим народ вмістом, що виставляють «бандерівців» агресорами і порушниками спокою мирних городян, мета яких полягає в пригніченні російської нації, яка проживає на території України та псує чистоту «жовто-синього народу».

Бандерівець сьогодні, в розумінні російського громадянина, це найчастіше симбіоз скінхеда і нациста, який бачить своє покликання в роздмухуванні націоналізму і агресивному ставленні на адресу будь-якого, хто як-небудь зробить замах на країну або ж спокій народу. Одним словом — бандити, з присмаком національної ідеї.

Так хто ж такі ці таємничі і небезпечні бандерівці?

Витоки руху бандерівців беруть від Степана Бандери — колись лідера відомої ОУН (Організація українських націоналістів) і УПА (Українська повстанська армія). Прихильники Степана Бандери іменувалися бандерівцями і підтримували ідею, поставлену мету вождя, який бажав нації свободи, а країні — незалежності. І домагалися цієї мети бандерівці різними не завжди мирними шляхами. Вони спочатку шкодили просуванню ідеології більшовиків на територію України, виступали проти Польщі і згодом проти Німеччини за часів Другої світової війни. Ще в середині XX століття більшовицька влада розгорнула пропагандистську діяльність проти незаконних та підпільних організацій, які, мов чума, переповзала із заходу на всі українські фронти і знаходила відгук серед народу. Бандерівці мали славу персон поза законом, яких «стратити, не можна помилувати». Більшовицька влада зарахувала бандерівців до ворогів народу і прагнула викорінити прояв національної самосвідомості в зародку. І, судячи з ситуації, яка склалася сьогодні між Росією і незалежною Україною — історія повторюється. Бандерівці нині вигідний історично сформований «бренд» пропаганди для Брата-слов’янина, який переконує свій народ у тому, що цей небезпечний «шкідник» міцніє і множиться на території сусідньої України. А російські громадяни, які проживають на землях неспокійної країни в небезпеці, так як бандерівці не дрімають.

Отже, бандерівці — це послідовники ідеї Степана Бандери. Їх метою була боротьба за незалежність і національну свободу України і, відповідно, українського народу. Вели підпільну діяльність, боролися за свою країну і народ. Саме ці дві якості є головними і визначальними властивостями сьогоднішнього бандерівця. Відстоювати права свого народу на свободу і гідне життя, виступаючи проти беззаконня і порушення цілісності і спокою на території України. І якщо раніше бандерівцями називали послідовників Степана Бандери, які яро просували національну ідею, то варто пригадати російська синонім — патріот. Бандерівець — патріот України. Так чому ж російських патріотів російська влада заохочує за ідею, а українських патріотів, нарікаючи бандерами не гірше образи, вважає небезпечними і такими, що шкодять суспільству бандитським угрупованням?

Сучасне перекручене уявлення росіян про бандерівців — це хороша пропаганда, яка ставить історично сформований рух проти окупантів в один ряд з нацистами, антисемітами і русофобами. Іншими словами, відбувається підміна понять і всіма нелюбимі фашисти і нацисти тепер іменуються просто — бандерівець. Згідно з дослідженнями Всеросійського центру вивчення громадської думки лише 40% опитаних росіян мають конкретне уявлення про бандерівців і їх діяльність. А 60% не знають точно за що, але недолюблюють українських патріотів = бандерівців. Більше 90% опитаних відчувають різні відтінки антипатії по відношенню до все тих же захисників національної ідеї.

Народу треба проти когось об’єднуватися, так чому б не проти фашистів-бандерівців? А бандерівці-то, по суті, люди, які відстоюють свою незалежну позицію наперекір не тільки Росії, але й існуючій владі. Вимушений захід захисту власних інтересів в умовах, коли їх утискають не тільки «сусіди», а й власна правляча верхівка.

Так чому російський народ боїться бандерівців? — Тому що пропаганда влади добре працює. Депутатам якось треба виправдовувати втручання в справи сусідські. Та й страх з панікою, на думку психологів, краще піддається контролю, адже при цьому людина втрачає здатність раціонально мислити.

Чому Російська влада боїться бандерівців? Тому що це вигідно російським політикам. Якщо вже сама влада чогось боїться і когось побоюється, то народ поділяє думку своєї верхівки і встає на її захист, яка проявляється часом вельми агресивно з усіма наслідками.

Так і виходить — виховані страх і ненависть до тих, про кого чули тільки по телевізору і кого сказали побоюватися з натяком на антипатію. Тому що патріот — це для росіян, українців же патріотів не буває — це бандерівці, вони ж нацисти, антисеміти і русофоби. І за що таких поважати? Явно не за те, що навіюють російські ЗМІ. А за патріотизм, бажання заступитися за своїх земляків, братську підтримку і готовність відстоювати честь країни перед зовнішньою загрозою. Бандерівець — це не фашист, а патріот України.