Портал Українського Націоналіста

Вівторок, 02 березня 2021

До 125-ти річчя з дня народження Євгена Коновальця кімната-музей поповнилась новим експонатом. Депутат обласної ради і меценат Віктор Шевченко передав її керівникам портрет великого провідника ОУН. Картина виконана у багряних тонах, а її автором є відомий франківський художник Роман Бончук, інформує Фіртка.

Віктор Шевченко, передаючи картину, наголосив: «В ці дні ми відмічаємо 125-ліття першого голови ОУН, ідеолога націоналізму та організатора військових формувань українського опору Євгена Коновальця… Його боявся сам Сталін. Євген Коновалець був підло вбитий агентом КГБ в 1938 році. Конвалець був високооосвіченю людиною, прекрасним оргагізатором. Саме він чи не першим сказав, що без сильної і незалежної України парядок та будь-які союзи в Європі є немжливими. Нажаль не всі в Європі це розуміють сьогодні… Але розуміння підступності ворога вже є в Україні, днями керівники держави заговорили про те, що ми повинні вміти швидко розгорнути партизанський рух в тилу ворога. І тут досвід та історія Євгена Коновальця є дуже важливими. Саме сьогодні, в день його 125-ліття я вирішив подарувати Центрові патріотичного виховання Степана Бандери картину-портрет Євгена Коновальця авторства нашого франківського художника, мого колеги Романа Бончука».

Так само на важливості постаті Євгена Коновальця наголошує і голова ОУН Віталій Цапович. «Важко оцінити для України, для становлення незалежної нашої держави справи Євгена Коновальця. Оця безкорисливість, безстрашність, безкомпромісність, вміння об'єднувати, консолідувати були неймовірними. Той політикум — це є той феномен Євгена Коновальця, якого страшно боялася Москва», — говорить В.Цапович.

ОУНівці завітали до музею також не з порожніми руками. Презентували музею вишитий рушник. Його створила вже покійна Тетяна Сливінська — дружина легендарного ветерана визвольних змагань Іллі Сливінського. А ще сюди передали збірки її поезії.

Найбільше, як ветерани, так і активісти прагнуть, аби прах Євгена Коновальця, який був убитий в Роттердамі у 1938-му році від руки НКВДиста, був похований саме в Україні, зараз якраз працюють над цим. Нагадаємо, Євген Коновалець — перший голова ОУН.

За матеріалами http://firtka.if.ua

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020