Портал Українського Націоналіста

Вівторок, 05 липня 2022

Віталій Цапович, Іван Кандиба, Георгій Філіпчук

Створена в 1929 році полковником Євгеном Коновальцем Організація Українських Націоналістів була і є головним бойовим авангардом української нації, виразником державницьких устремлінь цілого нашого народу. Очолю­вана Степаном Бандерою і Романом Шухевичем, беззаперечними Героями України, в часи найлютішої боротьби українців проти різнокольорових окупантів і поноволювачів України, передусім московських большевиків, ОУН вписала найгероїчніші сторінки національно-визвольної боротьби українського народу за Українську Самостійну Соборну Державу. Саме ОУН стала творцем легендарної Української Повстанської Армії та підпільного парламенту Української Головної Визвольної Ради.

Беззаперечним є той факт, що саме ОУН чи не найбільше спричинилася до здобуття Незалежності України. Тому в 1991-93 роках сивочолі ветерани ОУН і УПА Богдан Чуйко, Микола Сливка та ряд інших разом з політв'язнями комуністичних таборів, серед яких найвідоміший Іван Кандиба (відбув в ув'язненні за антирадянську діяльність майже 28 років), виявляють ініціативу відродження і виходу з підпілля (легалізації) ОУН. Внаслідок об'єднання політичного середовища з організації «Державна Самостійність України», частини діячів УРП, а також молоді із Спілки Націоналістичної Української Молоді (СНУМ) в листопаді 1993 року постає відроджена ОУН, зареєстрована Міністерством Юстиції України, як політична партія.

Як це не парадоксально звучить, але в незалежній Україні ОУН ніколи не була при владі. Колишні комуністи, які перелицювалися в Рух, КУН, УРП люто ненавидять твердих націоналістів-бандерівців, згуртованих Іваном Кандибою. ОУН — партія чесних і безкомпромісних людей. Вона не бере хабарів, не торгує земельними ділянками та національною ідеєю.

За ініціативи ОУН будується ряд пам’ятників Герою України Степану Бандері. Видаються газети «Нескорена нація», «Сурма», журнал «Дух Нації». Саме ОУН на Івано-Франківщині першою організовує вшанування пам’яті «Гамаліївців» — героїв Чорного Лісу в селі Грабівка Калуського району. На Львівщині в містечку Славське стараннями Почесного голови ОУН Юрія Микольського створюється унікальна штабна криївка-музей УПА, де наче живі з автентичною зброєю часів Другої світової війни стоять фігури Романа Шухевича і Василя Кука.

З відходом у вічність Івана Кандиби до керма ОУН стає Віталій Цапович.

Відомий політичний і громадський діяч, полум’яний патріот України. Це він разом з Михайлом Михайлюком та Юрієм Музикою відкривали на Покрову 1990 року, ще за існування СССР, КПСС і КГБ, перший пам’ятник Степану Бандері біля його отчого порогу в Старому Угриневі. Історія про спорудження та нищення радянськими спецслужбами двох перших пам’ятників Бандері добре відома і в Україні, і в світі. Ці віхи героїчної новітньої історії вписані золотими скрижалями в першу чергу завдяки Віталію Цаповичу, який із своїми однодумцями повертали Україні пам’ять про Степана Бандеру тоді, коли тепе­рішні «штатні трипальцеві націоналісти» ще були активними комсомольцями.

Віталій Цапович — наймолодший член Крайо­вого Проводу Народного Руху України Івано-Фран­ків­ської області в 1990-93 роках, активний органі­затор комітету опору ГКЧП під час путчу гека­че­пістів 19 серпня 1991 року. В 1993 році за вказівкою бандократії Леоніда Кравчука в особі голови Івано-Франківської ОДА Василя Павлика та началь­ника обласної міліції Михайла Панькова Віталія Цаповича за «антикравчуківські» маніфес­тації було арешто­вано та вивезено в тюрму міста Стрия. Тому Цаповича називають першим політв'язнем незалежної, але не української України.

За останній час стараннями Віталія Цаповича осередки ОУН зареєст­ровані в усіх областях України включно із Кримом. Видано ряд історичних брошур про Степана Бандеру авторства Василя Кука і Петра Дужого, брошури авторства Петра Полтави «Хто такі бандерівці і за що вони борються», історичне видання Петра Мірчука присвячене Євгену Коновальцю, два тиражі брошур про полковника УПА Твердохліба (Грома), сотні тисяч календарів із Степаном Бандерою, тощо. Вся ця література завдяки членам і прихильникам ОУН поширюється і на Сході та Півдні України.

Регулярні виїзди на гору Маківку для вшанування Січових Стрільців, виїзди на батьківщину одного з творців і оборонців ЗУНР сотника Січових Стрільців Дмитра Вітовського в с. Медуха Галицького району Івано-Франків­щини — це лише невеликий штрих діяльності Віталія Цаповича.

Звісно, що багато-хто люто ненавидить ОУН, поширює про Організацію наклепи, старається очорнити її провідників та активістів. Арештовуючи в 1993 році Віталія Цаповича, ментовський генерал Паньков відверто заявляв: «Главноє убрать Цаповича, етого оголтелого бандеровца».

Але ОУН вистояла. Вона активно діє і доносить правду про історію і сьогодення до українців. Незалежно від того подобається це комусь чи ні. А цей інтернет-сайт є черговою спробою донести правду про діяльність справжніх і безкорисних патріотів України.

НЕ ВІДСТУПАТИ І НЕ ЗДАВАТИСЯ! ДУМАТИ І ДІЯТИ ПО БАНДЕРІВСЬКИ!

«І ось ідемо в бою життєвому, тверді й міцні, незлам­­ні мов граніт. Бо плач не дав свободи ще ніко­му, а хто борець, той здобував світ!» Ці слова з Мар­шу ОУН «Зродились ми великої години!» на сьогодні є го­лов­­ним лейтмотивом діяльності ОУН в сучасній Україні.

Українські націоналісти – головний бойовий авангард Нації добре усвідом­люють потребу без­ком­промісної та ради­кальної боротьби за постання справді Української України.

Тому сьогодні, як ніколи актуальне питання розбудови структурних підрозділів та осередків ОУН по всій території нашої держави.

Саме ОУН з її славною історією, нескореним ду­хом та дієвим, високоідейним членством є тим інстру­ментом, за допо­могою якого український народ може розбудувати дійсно національну, а не кос­мополітичну і корумповану державу. Провід ОУН закликає всіх українських патріотів вливатися в лави Організації, бо ніяка інша партія чи громадська структура не замі­нять ОУН, як в організмі людини не можна замі­нити серце чимось іншим, так і ОУН ніхто не замінить.

Аби український національний організм був здо­ровим, аби його не роз’їдав розбрат, чвари, користо­любство, марнославство і мафія, ОУН стоїть на варті і повсякденно є в дієвому державотворчому процесі.

ОУН ніколи не була при владі. Вона нічим себе не скомпрометувала. Адже, скажемо відверто, багато лжепатріотів, які під маскою «найпат­ріо­тичніших» структур приходили до влади, передусім на Галичині, злигалися з мафією, пов’язнули в корупції та хабар­ництві. Люди їх проклинають. Сіється зневіра і розпач. Все це на руку ворогам України. Єдина альтернатива цьому – ОУН.

Берімо приклад з наших Героїв Бандери і Шухевича, з рядових бійців УПА, молодих юнаків і дівчат, які підривали себе гранатами в бункерах і не питали, що я з того буду мати: магазин чи депутат­ський мандат.

Безкорисливе служіння Україні, рідному народові та Господу Богу – це ідеал члена ОУН.

Наша сила в нашій великій національній ідеї, в наших славних попередниках і сучасниках, в нашому народі.

Щоденно запитуймо себе: «Що я зробив для України?». Об’єднуймося із тими людьми, які на зорі нашої незалежності відкривали перші пам’ятники Степану Бандері, стояли під кулями большевицьких спецслужб, коли вороги підривали ці пам’ятники, і вистояли, не скорилися і не здалися.

В єдності наша сила і перемога!

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020