Портал Українського Націоналіста

Вівторок, 05 липня 2022

30 червня 1907 року у Львові народився Роман Йосипович Шухевич. Життя цієї людини варте гостросюжетного голлівудського фільму – як модно зараз казати, у жанрі “байопік”. У 2000 році в Україні зняли хороший фільм “Нескорений” з Григорієм Гладієм у головній ролі. Та на міжнародному рівні Роман Шухевич залишається малознаною або вкрай суперечливою постаттю, в біографії якої дійсність переплетена з численними міфами і фальсифікаціями.

Події у Львові стали сигналом для тисяч оунівців і їхніх симпатиків. По всіх селах і містечках Західної України відбувалася один і той же сценарій: група молодих ентузіастів захоплювала приміщення владних органів — хоча це сказано надто гучно, адже «Совєти ще не пішли, а німці ще не прийшли» і влада фактично валялася на вулиці.

14 червня Україна відзначала 131 річницю з дня народження епохальної постаті в історії України, борця за незалежність, видатного полководця Армії УНР, голови Української Військової Організації, засновника та співредактора газети «Сурма» Євгена Коновальця. Його внесок до розбудови української державності неможливо оцінити в повному обсязі, а відданість ідеї та справі є прикладом для наслідування сучасниками.

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі.

– Боже, ти ж не залишиш Україну, не кинеш?

Жила собі на білому світі маленька Пташка. Народилася вона у невеличкому селі й відразу загорілася у її серденьку неймовірної сили любов до Батьківщини.

Його вбили під час військового вишколу, в часи першої хвилі "зачистки" українських націоналістів. 27 років тому трагічно загинув один із засновників воєнної розвідки України Ярослав Горошко. Про це нагадують на сторінці Головного розвідувального управління у ФБ.

"Портрет царя й цариці висів в хаті поруч з образом Бога й різних святих. Дітям то говорило — що цар, — це такий же святий, як інші святі. Коли на час закінчення школи дістав я якось до рук "Кобзаря", то його мова здавалася мені чимось у роді тієї мови, що нею писаний псалтир, тобто церковно-слов'янщини.

Сестра Степана Бандери – Володимира Бандера-Давидюк померла 20 років тому на Львівщині. У травні 1997 року мені пощастило провідати її з сестрою Оксаною у місті Стрий, де вони жили останні роки. Пригадую, як знайомилися і пили чай, що приготувала Анна Рудник – медсестра, яка ними опікувалася.

Японці, які пережили російське вторгнення у 1945 році та все ще живуть на Хоккайдо та в інших частинах Японії, вже визнали: в Україні повторюється те, що вони бачили на власні очі. Формально Японію змусили відмовитися від прав на Карафуто, однак чим більше ми говоримо правду про ті події, підтримуючи бабусь і дідусів Японії, які все це пережили, тим сильнішою стає наша антиросійська боротьба

Газета «Нескорена Нація»

№1 (292)

Січень 2020